BUDE DESTRUCTION DERBY III

Featured


V ZÁŘÍ 15.9. – 16.9. SE BUDE KONAT DESTRUCTION DERBY III

Pro závodníky:

Startovní listina do závodu je již otevřena.
Vše potřebné najdete v záložce DOWNLOAD.
Zde je ke stažení přihláška do závodu a podrobný návod jak postupovat.

14.9.2012 v 15:00 otevření areálu a registrace závodníků do soboty 9:00.
Sobota 15.9.2012 v 10:00 rozprava a poučení.

Pro návštěvníky:

Vstupné 50kč za osobu.
Parkování a stanování v ceně.
Parkoviště v areálu Destruction Derby. 

http://destructionderby.cz/


Monster Destruction Derby II

 15. – 17. 6. 2012
Nevíte co se starým vozem? Pojďte s námi závodit!

První akce tohoto typu - Demolition Derbyse u nás konala  15. 5. 2011
> FOTO ZDE <

Druhá, už pod názvem Destruction Derby, se uskutečnila 20. 9. 2011
> FOTO <         >VIDEO <

Přihlašte se do našeho závodu, zažijte maximální adrenalin a dopřejte svému vozu důstojný odchod do automobilového nebe. Jeďte společně do posledního dechu, sbírejte body za parádičky a kolize.

Nejlepší budou odměněni.

Po ukončení závodu Váš vůz ZDARMA odvezeme a ekologicky zlikvidujeme.

VÍCE INFORMACÍ ZDE NA
WWW.DESTRUCTIONDERBY.CZ

Staò se závodníkem i ty!!!

FICHTL CUP 12.5.

FICHTL CUP se bude konat pravidelně a je vlastně náhradou za Enduro, které tady mělo velkou tradici, ale již nebude, protože jsme nezískali les.

>  ZDE VÍCE INFORMACÍ   <
>    WWW.FICHTL.CZ.TL    <

ROZDĚLENÍ KATEGORIÍ:

Speciál:

 • Základ rámu od krku až po obě horní uchycení motoru vycházející z typů Jawa 550, 555, 05, 20, 21, 23.
 • Ostatní úpravy rámu, tlumení, brzd, výfuku, kol, atd neomezeny dle fantazie
  a peněženky.
 • Použití hřebů v pneumatikách je zakázáno!
 • Motor pohledově dle originálů výše předepsaných typů. Bez jakýchkoliv návarků jak na kartérech.Jinak povoleno vše co se vejde do oroginálu bez viditelných venkovních úprav. (převodovka, klika, atd.)
 • Chladící žebra na válci povolena.
 • Vějířová hlava je povolená.
 • Maximální vrtání válce 41,75mm tj. 15. výbrus.
 • Musí být zachována originální rozteč šteftů válce.
 • Povoleno jakékoliv koleno sání a karburátor.
 • Klapka sání je zakázána!
 • Zapalování možno použít jakékoliv, které se vejde pod původní víko.

Klasik:

 • Stroje typů Jawa 550, 555, 05, 20, 21, 23. Bez jakéhokoliv odstanění původních dílů
  (plechy, blatníky,atd.) a bez úprav motoru, primárních převodů, zapalování, výfuku
  a karburátoru – vše origo.
 • Povolena pouze vzpěra mezi krkem a sedlem. Ostatní úpravy rámu zakázány!
 • Maximální vrtání válce je 40mm tj. 8. výbrus.
 • Originální rozeta (55 zubů). Pouze možnost měnit sekundární kolečka
  (11 – 14 zubů).
 • Drapáky jsou povoleny, musí zůstat zachován rozměr kol 16″.

 

Z loňského Vyhánění pavouků (2005): nekonalo se, protože:

30.4.2005 ztratil Sherif Tony dobrovolně svobodu na radnici v České Lípě za doprovodu burácení cca 250 motorek, kterým se podařilo zaplnit náměstí… :-)
Akce pokračovala bohatým programem v areálu U Sherifa, kde vystoupilo 6 rockových kapel a na závěr vypukl mohutný ohňostroj.

Plakáty některých akcí

Supermotoshow 25-27.7 2003

Jako doprovodná akce Mistrovství světa (dále jen MS) Supermoto probíhá v areálu „U Šerifa“, vzdáleného od autodromu v Sosnové cca 10 km, již tradiční motosraz  „Supermotoshow“, jehož termín byl kvůli konání MS Supermoto posunut o 1 měsíc oproti klasickému (1. víkend o prázdninách). Motorkáři, kteří zdejší srazy již absolvovali (od roku 1995) vědí, že se tady rozhodně nudit nebudou. Opět se budou rožnit selata, rocková muzika v podání kvalitních kapel bude zase prošpikována erotikou, soutěžemi a různými exhibicemi. Vzhledem ke společné akci s autodromem a možnosti shlédnutí MS v nejatraktivnějším motocyklovém sportu proběhnou 2 spanilé jízdy zakončené v Sosnové vjezdem na dráhu před naplněné tribuny a uložení motorek do uzavřeného parkoviště. Účastníci se budou moci na kartu, kterou obdrží při vstupu do areálu „U Šerifa“, libovolně pohybovat mezi oběma areály a vychutnat si tak program, který probíhá od pátku do neděle – NONSTOP.

Vyhánění pavouků 13.-14.dubna 2002

Vyhánění pavouků 2002
13.-14.dubna 2002

 

O víkendu 13. – 14. 4. 2002 proběhl v areálu „U Šerifa“ v Kamenici u Zákup tradiční jarní motorkářský sraz. „Vyhánění pavouků“. Počasí jako již tradičně při otevírání sezóny příliš nepřálo, přesto přijelo dost motorek, někteří motorkáři přijeli auty…

Takže se sešlo 500 – 600 lidí, probíhaly klasické motorkářské soutěže, jako je páka, hod klikovkou a lodním pístem, pomalá jízda, rychlopití piva a podobně. Pro diváky bylo zřejmě nejatraktivnější přetlačování motorek přes speciální kozu, při němž se na chvíli celý areál zahalil do mlhy z pálících se  pneumatik. Atmosféra byla přes nepřející počasí báječná. Rožnila se selátka, pivo teklo na 3 místech, vše podbarvovala rocková muzika. Ve 14 hodin vyrazila kolona motorek a doprovodných aut na spanilou jízdu do České Lípy a zpět.

Motorkáři tradičně ozvučili burácejícími motory ze zhruba 180 strojů českolipské náměstí a vrátili se na základnu k Šerifovi, kde program pokračoval nonstop do neděle. O dobrou zábavu na sále, kam se po 20. hodině většina zúčastněných přesunula, se postaraly kapely Krleš, Big Water, The Mikesh Band, Trolley a odvážné striptérky, které přivezl Sherif na sál v 1. patře na svém choperu obě najednou.

Celkově se sraz dle vyjádření zúčastněných povedl, všichni se již těší na letní Supermotoshow ve dnech 5. – 7. července 2002 a na Poslední tankování koncem října.

Supermotoshow 6-8.7 2001

Supermotoshow 2001

Motorkářský sraz Supermotoshow 2001 

Šestý letní sraz motorkářů proběhl v areálu hospody u Šerifa o víkendu 6–8.7.2001. Díky zmatečnému článku v Českých motocyklových novinách spousta motorek přijela už týden předtím a tak tu bylo „jen“ asi 200 motorek a 400 lidí. Mezi nimi bylo také kvarteto motorkářů ze Slovinska na Yamahách. Nutno připomenout, že zástupce zmíněného časopisu se k nám osobně dostavil a za omyl se veřejně při srazu na pódiu omluvil.  Do programu sobotního večera nepříjemně zasáhla větrná smršť  s deštěm, sice krátká, ale silná, která nám zbourala jeden ze stanových hangárů a lehce zranila zpěvačku právě vystupující skupiny Krleš   Protože nás včas varovali starostové Zákup a České Lípy  a na dveře hospody jsme vyvěsili upozornění, že se k  nám ta pohroma blíží, řada lidí s motorkami odjela, ale i těch zbývajících bylo tolik, že se na sál večer nevešli, hospoda praskala ve švech. I v tom blázinci ovšem program pokračoval , kapely přemístěné na sál řádily jako venkovní vichr, vyhlašovaly se výsledky motorkářských soutěží z letiště a autodromu, opakovala se erotická vystoupení, soutěžilo se ve zvedání plného kegu piva, pilo se a jedlo.  Podle pro-gramu se hrálo venku už od pátečního odpoledne, venku jsme viděli v postavené aréně borce předvádějící thaibox, pěkná účast motorkářů byla v soutěži házení těžkou klikovkou.

Jela se přirozeně Spanilá jízda od nás přes Sloup, Nový Bor, Českou Lípu na autodrom v Sosnové, kde jsme se stali na chvíli součástí programu probíhajícího Mistrovství ČR v Supermoto . Odtud jsme jeli  na východ na letiště Hradčany, kde proběhlo měření max.rychlosti  a pak teprve zpátky do Kamenice. 

Během srazu se opékala venku na rožni tři selátka, nabídli jsme pravé zabijačkové hody s jitrničkami, jelítky, gulášem a polévkami, k nim čtyři druhy piva a občerstvení jsme zajistili i na letišti. Velice se osvědčila zahrádka před hospodou s posezením a slunečníky, tam sedělo pořád asi 60 lidí a tak jsme se přes den všichni pohodlně k jídlu mohli posadit venku či v hospodě. Další novinkou letošního srazu bylo ubytování v 10ti přistavěných karavanech. Sraz měl určitě lepší zabezpečení a úroveň, než ty předcházející a ta tendence bude jistě pokračovat. Sami dobře víme, kde je co možné a nutné zlepšovat.

Nutno připomenout i jména vystupujících rockových skupin: Krleš,  ZZ Top Revival,  The Fastbirds,  The Mikesh Band,  SRK, Hollodron, Ocelot, Bandoleros. Omluvila se jen kapela Big Water kvůli zranění jednoho z členů skupiny.   Ozvučení zajistil zvukař skupiny Krleš.

      A také nutno poděkovat sponzorujícím firmám:  Autodrom Sosnová, Pivovar Samson, TisPra Cvikov, Ferodo Česká Lípa a Brys Nový Bor.