Supermotoshow 6-8.7 2001

Supermotoshow 2001

Motorkářský sraz Supermotoshow 2001 

Šestý letní sraz motorkářů proběhl v areálu hospody u Šerifa o víkendu 6–8.7.2001. Díky zmatečnému článku v Českých motocyklových novinách spousta motorek přijela už týden předtím a tak tu bylo „jen“ asi 200 motorek a 400 lidí. Mezi nimi bylo také kvarteto motorkářů ze Slovinska na Yamahách. Nutno připomenout, že zástupce zmíněného časopisu se k nám osobně dostavil a za omyl se veřejně při srazu na pódiu omluvil.  Do programu sobotního večera nepříjemně zasáhla větrná smršť  s deštěm, sice krátká, ale silná, která nám zbourala jeden ze stanových hangárů a lehce zranila zpěvačku právě vystupující skupiny Krleš   Protože nás včas varovali starostové Zákup a České Lípy  a na dveře hospody jsme vyvěsili upozornění, že se k  nám ta pohroma blíží, řada lidí s motorkami odjela, ale i těch zbývajících bylo tolik, že se na sál večer nevešli, hospoda praskala ve švech. I v tom blázinci ovšem program pokračoval , kapely přemístěné na sál řádily jako venkovní vichr, vyhlašovaly se výsledky motorkářských soutěží z letiště a autodromu, opakovala se erotická vystoupení, soutěžilo se ve zvedání plného kegu piva, pilo se a jedlo.  Podle pro-gramu se hrálo venku už od pátečního odpoledne, venku jsme viděli v postavené aréně borce předvádějící thaibox, pěkná účast motorkářů byla v soutěži házení těžkou klikovkou.

Jela se přirozeně Spanilá jízda od nás přes Sloup, Nový Bor, Českou Lípu na autodrom v Sosnové, kde jsme se stali na chvíli součástí programu probíhajícího Mistrovství ČR v Supermoto . Odtud jsme jeli  na východ na letiště Hradčany, kde proběhlo měření max.rychlosti  a pak teprve zpátky do Kamenice. 

Během srazu se opékala venku na rožni tři selátka, nabídli jsme pravé zabijačkové hody s jitrničkami, jelítky, gulášem a polévkami, k nim čtyři druhy piva a občerstvení jsme zajistili i na letišti. Velice se osvědčila zahrádka před hospodou s posezením a slunečníky, tam sedělo pořád asi 60 lidí a tak jsme se přes den všichni pohodlně k jídlu mohli posadit venku či v hospodě. Další novinkou letošního srazu bylo ubytování v 10ti přistavěných karavanech. Sraz měl určitě lepší zabezpečení a úroveň, než ty předcházející a ta tendence bude jistě pokračovat. Sami dobře víme, kde je co možné a nutné zlepšovat.

Nutno připomenout i jména vystupujících rockových skupin: Krleš,  ZZ Top Revival,  The Fastbirds,  The Mikesh Band,  SRK, Hollodron, Ocelot, Bandoleros. Omluvila se jen kapela Big Water kvůli zranění jednoho z členů skupiny.   Ozvučení zajistil zvukař skupiny Krleš.

      A také nutno poděkovat sponzorujícím firmám:  Autodrom Sosnová, Pivovar Samson, TisPra Cvikov, Ferodo Česká Lípa a Brys Nový Bor.  

Comments are closed.